Institutionen för geovetenskaper

Kontakta oss

Vi arbetar alla med studentfrågor och studentrelaterade uppgifter. Vänd dig gärna till oss med dina frågor, kan vi inte svara direkt hjälper vi dig vidare. Stora eller små frågor spelar ingen roll, huvudsaken är att du ställer dem.

Boka möte via www.teknat.uu.se/boka, ring eller e-posta – vi försöker att ge snabbast möjliga service.

Studentservice Geocentrum

Studievägledare 
Geovetenskap
Linda Lagebro
studievagledare@geo.uu.se
018-471 25 07

Studievägledare 
Hållbar utveckling
Amanda Johnson
susdev@geo.uu.se
018-471 71 54

Koordinator för utbytesstudier
Erik Rosenberg 
erik.rosenberg@geo.uu.se
018-471 23 22

Kursadministratör
Kandidatprogram i geovetenskap
Lars Andersson
018-471 37 89
lars.andersson@geo.uu.se

Kursadministratör
Samtliga masterprogram och CSD/Cemus-kurser
Jenny Thor
018-471 25 12
Jenny.thor@geo.uu.se

Kursadministratör
Civilingenjörsprogram i miljö- och vattenteknik
Studentförsäkringar

Liza Sjöqvist
018-471 22 55
liza.sjoqvist@geo.uu.se

Datatekniker
Maria Deutgen
maria.deutgen@geo.uu.se
018-471 27 52

Studentservice på Gotland och Ångström

Studievägledare Campus Gotland
Maria Ljungqvist
maria.ljungqvist@uadm.uu.se
018-471 82 45

Kursadministratör Campus Gotland
Adam Liljegren
adam.liljegren@uadm.uu.se
018-471 8217

Studievägledare Ångström
Miljö- och vattenteknik
Isabel Svensson
studievagledare-W@uadm.uu.se
018-471 30 02

Studievägledare Ångström
Fysik
Rabab Elkarib
studievagledare@physics.uu.se
018-471 32 45


Hitta kontaktuppgifter till ämneskoordinatorer, programansvariga m.fl. på TekNats kontaktsida